Nasıl Yapılır?

Amigurumi Eşek Oyuncak Yapımı

Çocukların gözdesi olan amigurumi eşşek oyuncak kadınların evlerinde uygulayabildikleri oyuncak modelleri arasında yer alıyor. Bu örgü oyuncakların hem yapılışı çok zevkli hem de tamamen ipten üretildiği ve hiçbir sivri noktası olmadığı için özellikle küçük çocukların rahatlıkla oynayabileceği hayvan figürleri.

Bu örgü tarzıyla hem bebek çeşitleri hem de arı, kuzu ve eşek gibi çeşitli hayvan figürleri ortaya çıkarmak mümkün. Amigurumi bebek ve hayvan yapımı tarifleri hobi sitelerinde detaylı olarak anlatılıyor ve son zamanlarda amigurumi eşşek oyuncak modelinin oldukça revaçta olduğu görülüyor.

Tığ ile sık iğne örgü yaparak hazırlanan anigurumi oyuncakların içi pamuk ya da elyafla dolduruluyor ve üç boyutlu hale geliyor. Bebeklere aynı örgü tarzıyla kıyafetler de örülüp giydiriliyor. Amigurumi bebekler tüm dünyada çok popüler durumda ve ülkemizde de aynı ilgiyi görüyor. Gerek yabancı hobi sayfalarında gerekse yerli hobi sayfalarında oldukça detaylı anlatımları söz konusu.

Yerli hobi sayfalarında Türkçe açıklamalar yer almayabiliyor fakat yabancı sayfalardan faydalanabilmek için yabancı terimlerin karşılıkları bulunuyor. Evde kolay amigurumi tarifleri ile özellikle küçük çocuklar için çok sağlıklı oyuncaklar yaratmak mümkün.

Piyasadan bulunan ve hangi maddeleri barındırdığı belli olmayan oyuncakların çocukların sağılığını tehdit ettiği biliniyor. Bu yöntemi kullanarak kadınlar çeşitli oyuncaklar üretebilir ve gönül rahatlığıyla çocuklarını oynatabilirler. Dilenen renk ip kullanılarak köpek, balık, aslan, fil ve benzeri birçok oyuncak tasarlamak mümkün.