Faydalı Bilgiler

Araba döşemesi ıslandığı zaman bu yöntemleri uygulayın!

Nemli kalan araba döşemeleri en can sıkıcı problemler arasındadır. Arabaların koltuğundaki nemler nedeniyle zamanla rahatsız edici bir koku açığa çıkmaktadır. Islak koltuk temizliği için yapılması gerekenler nelerdir? İşte, yanıtlar…

Araba döşemeleri arabanın havasını değiştirebilir. Düzenli olarak bakım yapılması ve koltuk kılıflarının zaman zaman temizlenmesi gerekmektedir. Ancak koltuk temizliğinde gösterilmesi gereken ehemmiyet koltukların ıslak kalmaması gerektiğidir. Döşemelerin ıslak kalmaması için yapılması gerekenler nelerdir? Islak döşemeler nasıl kurutulur? Belli başlı yöntemleri nelerdir? Merak edilen haberin ayrıntıları için sayfamıza göz gezdiriniz. İşte, ıslak araba döşemesi bilinmesi gerekenler…

ISLAK ARABA DÖŞEMESİ NASIL KURUTULUR?

– Islak kalan döşeme koltuğuna bir yerden uzatmalı  kablo çekerek döşeme kuruyana kadar saç kurutma makinesi tutabilirsiniz.

 Ütüleme yaparak döşemeyi kurutabilirsiniz. Ütülerken döşemeyi yakmamaya özen gösteriniz.

 Hafif nemli bir koltuk için güneş ışınlarının kuvvetli olduğu bir zamanda arabayı güneş görecek yere park ederek koltukların kurumasını sağlayabilirsiniz.

 Minyatür elektrikli veya akülü süpürgeleri ıslaklığı gidermek için kullanabilirsiniz.

 Pamuklu kuru bir bezle ıslak döşemeyi siliniz. Nemini aldıktan sonra rutubet veya nem kokusunu önlemek için nem alıcı keselerden koltuğun üzerine veya kenarlarına bırakabilirsiniz.

– Klimayı açık tutunuz. Ve sıcak havanın koltukların üzerine doğru gitmesini sağlayınız. Bir yandan da kuru bezle siliniz.