Nasıl Öğrenilir Nasıl Yapılır?

Arabaları güneşten korumanın yolları nelerdir?

Sıcakların gitgide artmasıyla araçların hararet yapması ve trafikte kalması sorunlarıyla karşılaşılıyor. Peki, arabaların sıcaktan korunması için ne yapılmalıdır? İşte, yanıtlar…

Arabaların iç yüzeyi kadar dış yüzeyi de önemlidir. Dış yüzeyi belli bir süre kadar dayanabilir. Eğer arabanızın eskisi kadar parlak ve yeni gözükmesini istiyorsanız sıcak ve güneşli havalarda kullanırken dikkat etmelisiniz. Peki, büyük küçük fark etmeksizin araçları sıcaktan ve güneşli havaların oluşturduğu olumsuz etkilerden nasıl koruyabilirsiniz? Araçlar güneşli havalarda nasıl korunmalıdır? İşte arabanın korunması ile alakalı bilgiler…

ARABALAR SICAKTAN NASIL KORUNUR?

– Öncelikle arabanıza özel kılıf satın alınız. Ve güneşin yoğun olduğu havalarda mutlaka üzerini örtünüz. Güneş ışınlarının aracın üzerinde direkt etki etmesini önlemiş olabilirsiniz.

– Aracınızın aküsündeki sıvı buharlaşması aşırı hızlı ile saf su eklemesi yaparak oluşabilecek ısınma miktarını azaltabilirsiniz. (Gerekirse)

– Arabanın iç yüzeyini temizlemeyi ihmal etmeyiniz. İç yüzeye koruyucu spreyler sıkıp gerekli malzemeler ile bakımını gerçekleştirirseniz arabanızın hasar görmesini engellemiş olabilirsiniz.

– Arabanızı park ederken, yer olsun olmasın gölgelik alanları seçmeye özen gösteriniz. Ön ve arka camlara gölgelik takmayı da ihmal etmeyiniz.

– Yolculuğa çıkacağınız zaman güneşin dik olmadığı ışınları seçiniz. Güneşin dik ışınlara denk geldiği zamanda arabayı gölgeye çekiniz ve arabayı dinlendiriniz.

Arabaları güneşten korumanın yolları nelerdir?

 Soğutucuyu kontrol ediniz. Motor soğutma sıvıları bittiğinde yenileme yapınız. Aracı stop ettirdikten bir saat boyunca su ilave etmeyiniz. Soğuduktan sonra sıvıların eklenmelidir.

 Arabanızı düzenli olarak cilalamaya dikkat ediniz. Böylece parlak ve genç görünüme sahip olacaktır.

 Yola çıkmadan servise mutlaka götürünüz ve aracın tekerlerine haftada bir kontrol ediniz. Sıcaktan dolayı tekerlerde inme sorunu olabilir.