Faydalı Bilgiler

Kabartma Tozu İle Sigarayı Bırakın

Sigarayı bırakmak son derece zor olabilir

Bunu yapmaya çalışan herkes bunun çok karmaşık olduğunu biliyor ama imkansız değil.

Sigara dumanı, sadece sigara içenlere değil, aynı zamanda çoğu zaman çocuk olan dumanı içine çeken tüm pasif içicilere zarar verebilecek birçok kanserojen içerir . Bir süredir istifa etmeyi düşünüyorsan, şimdi tam zamanı …

Sigara içenler, bırakma fikrini düşündüklerinde, nasıl yapılacağı konusunda kararsızdırlar . Başka bir deyişle, aniden durmalı mı yoksa kademeli olarak azaltmalı mıyım?

Psikolojiye göre  Bugün , son bir çalışma  bu soruyu cevapladı.

Çalışmanın iki haftasında, grubun yarısı yavaş yavaş azalırken, diğer yarısı aniden sigarayı bırakmaya karar verdi. Gerekirse, ikisi de nikotin replasman tedavisi kullandı.

Bir ay sonra, kademeli olarak azaltmaya karar veren sigara içenlerin% 39,2’si ve aniden sigarayı bırakmaya karar veren sigara içenlerin% 49’u dumansız kalmıştır.

Kabartma tozu kullanarak sigarayı bırakma

Sigara içme dürtüsünü hissettiğiniz zaman dilinize bir tutam kabartma tozu koyun.

Bir gazete makalesinde, 250 ml’lik bir bardak su içinde bir çorba kaşığı kabartma tozu karıştırılarak sigarayı bıraktığını söyleyen bir doktorun ifadesi yayınlandı . Bu içeceği ilk hafta için günde iki kez içtikten sonra ikinci hafta için günde bir kez içti .

“Haftada bir karton sigara içtim, sonra günde yaklaşık 30 sigara kullandım. Bir pazar günü iki bardak su içip soda içmeye başladım ve ertesi Pazartesi aynı şeyi yaptım. Hem pazar hem de pazartesi iki sigara içtim. Ertesi salı bir sigara içtim ve sonra tamamen durdum. Haftanın geri kalanında su ve kabartma tozu karışımını içmeye devam ettim. İkinci hafta devam etmeme gerek yoktu. O zamandan beri sigara içmedim . ”- Joanne Fanizza, Farmingdale , NY

Önemli: Bu şekilde kabartma tozu kullanılması, düşük sodyum diyeti olan veya kan basıncı yüksek olan kişiler için önerilmez.