İlginç bilgiler

Kola zararlı diye biliniyordu ama bu faydaları şaşırtıyor!

Buzlanmış ön cam

Kışın arabanızın ön camındaki buzlardan kurtulmak için büyük uğraşlar sarfetmek yerine Coca Cola dökün ve bir süre bekleyin. Çok şaşıracaksınız.

Böcek ilacı

Baharın gelmesiyle herkes böceklerden şikayetçi olur. Bahçenizdeki böceklerden kurtulmak için ağzı açık küçük kaplara kola koyup etrafa serpiştirin. Şeker böcekleri bu kaplara çekip boğacaktır.

Kirli camlar

Coca Cola içerdiği sitrik asit sayesinde mükemmel bir cam temizleyicidir. Kolayı cama dökün nemli bir bezle silin. Sonuç şaşırtıcı olacak.

Denizanası

Halk arasında denizanası çarpmasını iyileştirmek için üzerine işenmesi gerektiği söylenir. Bu iğrenç yönteme başvurmak istemiyorsanız denizanasının daladığı yere kola dökün. Anında rahatlama hissedeceksiniz.

Çamaşır

Kıyafetlerinize sinen çiğ balık kokusundan kurtulamıyorsanız çamaşır makinesine kola ile ıslattıktan sonra atmayı deneyin. Faydalı olabilir.

Tuvalet temizliği

Tuvalet kirlerinin üzerine dökün ve 10 dakika kadar bekleyin. İçerdiği asit temizliğe yardımcı olur fakat fazla bekletmemeye dikkat edin çünkü mermerinize zarar verebilir.

Pati

Köpeğinizin patilerinin aşınması, yaralanması ona oldukça zarar verir. Aşınmış patileri 20 dk kadar kolayla ıslatmak hayvanınızın yorgun ayaklarının iyileşmesine yardımcı olur.

Kıvırcık saçlar

Saç sağlığınız için olumsuz etkisi olabileceğini belirtmekle birlikte; düz saçlarınızı bukle bukle yapmak için asidi kaçmış kola kullanabilirsiniz.

Kokarca

Şehirlerde pek rastlamasak da kırsal alanlarda bulunan kokarcalar köpek gibi evcil hayvanların dikkatini çeker. Eğer köpeğiniz kokarca salgısına maruz kalırsa üzerine kola dökün ve kuruduktan sonra köpeğinizi sabunla yıkayın. Koku daha kolay çıkacaktır.

Aküdeki pislikler

Araba akünüzde biriken pisliklerden kurtulmak için üzerine coca cola döküp bir kaç dakika bekleyin. Kurumaya başladıktan sonra hortumla yıkayın. Göreceksiniz pratik bir yöntem.