Nasıl Yapılır? Temizlik İpuçları

Kötü kokan lavabolar için ne yapılır?

Mutfak ya da banyoda kullandığınız lavabolar zamanla ortaya koku yaymaktadır. Bu kokular evinizin kalitesini düşürmektedir. Peki, kötü kokan lavabolar için ne yapılır? İşte, lavabo kokusu giderme yöntemi…

Mutfak ve banyoda temiz bırakılması gereken alanlar biri de şüphesiz lavabolar olmaktadır. Kötü kokular, evin havasını bozmaktadır. Lavabolarda meydana gelen bu tür rahatsız edici kokuların, giderlerin tıkanması veya boruların eskimesi nedeniyle olmaktadır. Bakımın düzenli yapılması gerekmektedir.Bakımı düzenli yapılan mutfak ve banyo tesisatları lavabo ve benzeri gibi kokulara engel olmaktadır. Peki, Kötü kokan lavabolar için ne yapılır? İşte, lavabo kokusu giderme yöntemi…

KÖTÜ LAVABO KOKULARI NASIL GEÇER?

– Kolay tıkanan lavabolar kokuya neden olmaktadır. Bu nedenle lavabo açıcı kullanarak lavabonun akışkanlığını sağlayınız.

– Koku olan lavabolar için kaynar su ve sirke dökünüz. Lavabonun açılmasına ve kötü kokuların gitmesine yardımcı olabilir.

– Lavaboda bulaşık biriktirmek yerine bulaşıkları çok bekletmeden yıkamaya özen gösteriniz.

 Lavaboları limon ile ovalayabilirsiniz. Mutfakta işiniz bittikten sonra lavabonun içerisine limon kabukları koyunuz. Ve sabaha kadar bekletiniz.

 Lavaboya karbonat, sirke karışımını uyguladıktan sonra üzerine bol miktarda sıcak su dökünüz.

 Kokunun kaynağına neden olan boru tıkanmasına ilişkin olarak; mutfak lavabo borularını yerinden çıkartıp temizleyiniz. Kötü kokan lavabo sorununuzun bu işlemden sonra yoluna koymuş olabilirsiniz.

 Karanfil, tarçın gibi keskin kokulu baharatlardan yaralanabilir Lavaboyu 1 veya 2 saat boyunca kullanmak üzere karışımları lavabonun içerisine serpebilirsiniz.

 Çamaşır suyu ve bulaşık deterjanını lavabonun içerisine sıkınız. Bir süre beklettikten sonra lavaboyu bol ile temizleyiniz.