Nasıl Öğrenilir Nasıl Yapılır?

Sineklerin eve girmemesi için ne yapılır?

Yaz aylarında insanlara rahatsızlık veren sivri ve kara sinekleri, sineklik takmadan da evinizden veya kendinizden uzaklaştırabilirsiniz. Peki, sinekleri evinizden uzak tutmanın yolları nelerdir? İşte, haberin ayrıntıları…

Sineklerin evlere girmesi hijyenik bir durum olmadığı gibi aynı zamanda rahatsız edici bir durumdur. Eve mikrop taşıyan sinekleri evden uzak tutmak için sineklik takabilir veya evde el yapımı doğal yöntemleri uygulayabilirsiniz. Peki, sineklerin eve girmemesi için ne yapılır? Sinek kovucu yöntemler…

SİNEKLERİN EVE GİRMEMESİ İÇİN NE YAPILMALI?

 İyi bir sinek kovucu olan sarımsak, sarımsakla hazırlanacak karışım vücuttaki açık bölgelere sürülerek sineklerden kurtulabilirsiniz. Bu karışım için bebek şampuanı, 1 litre su 25 diş sarımsak gerekmektedir. Soyulan sarımsaklar suda kaynatılarak bir çay hazırlanır. Hazırlanan çayın içine bebek şampuanı katılır ve vücuttaki açık yerlere sürebilir veya pencereye yakın yerlere sıkabilirsiniz.
– 300 gram okaliptüs yaprağı ile 1 litre su tencerede 45 dakika boyunca kaynatınız. Yaprağın kokusu suya geçtikten sonra ocağın altı kapatınız. Kaynatılan su sıcakken bir bez yardımı ile kapı ve pencere kenarlarına, nemli yerlere sürünüz.
 Bebek bulunan evlerde uygulanacak bir yöntem badem yağlı sinek kovucu olabilir.0 ml badem yağı, 20’şer damla fesleğen yağı ve ıtır çiçeği yağı iyice karıştırılarak vücuda sürebilir veya pencereye yakın yerlere sıkabilirsiniz.
 Sirke başka bir doğal sinek kovucudur. Pencere kenarlarına sıkınız. Sirkenin keskin kokusundan dolayı sinekler eve girmeyecektir.
– Fesleğen sineklerin içeri girmemesini sağlar. Pencere kenarına fesleğen çiçeğini koyabilirsiniz. Fesleğen yağı ile su karışımı yaparak da pencere kenarlarına sprey yöntemi kullanarak uygulayabilirsiniz.
 Mutfaktaki sinekleri kovmak için limon, portakal ya da elmaya 30-40 tane karanfil saplanır ve mutfağın bir köşesine konmalıdır.
 Pişmemiş toz kahveyi ocakta kavurunuz. Daha sonra kavurduğunuz partikülleri pencere kenarlarına koyunuz. Kahve kokusu sinekleri uzaklaştıracaktır.